Pielgrzymka z modlitwą o uzdrowienie
do grobu św. Charbela w Libanie
18 – 26 wrzesnia 2020

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, śladami św. Charbela podczas której odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Liban to bardzo urokliwe miejsce gdzie przyroda oczarowuje nas na każdym kroku. Ziemia ta, dała nam wielkiego świętego, który uzdrawia wielu ludzi na całym świecie.
Data: 18 -26 września 2020
Cena: 3250 zł + 550$
Byłeś już w Libanie?
Jeżeli tak, może Cię zainteresować
pielgrzymka do Ziemi Świętej
Dzień 1
(Piatek) 18/09/2020
Warszawa, Bejrut
Wylot z Warszawy do Bejrutu wieczornym lotem. Przylot ok. 2.55, transfer z lotniska do pięknie położonego hotelu w pobliżu Bejrutu, zakwaterowanie, nocleg.
Dane lotu:
Warszawa,
Lotnisko Chopina (WAW)
Polska
18/09/2020
22:25 – 02:55
LO 145
Bejrut,
Rafic Hariri International (BEY)
Liban
Dzień 2
(Sobota) 19/09/2020
Harissa, Jeita Grotto, Ghazir
Późne śniadanie. Przejazd do miejscowości Harissa, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium i statua Matki Bożej Królowej Libanu. Msza św. w kaplicy przylegającej do Sanktuarium. Przejazd do Jeitta Grotto – światowej sławy jaskini, jednej z największych i najpiękniejszych w świecie, która zwiedza się na dwóch poziomach: górna spacerkiem, dolna łodziami. Następnie przejazd do Klasztoru św. Antoniego Padewskiego w Ghazirze, w którym przebywał Juliusz Słowacki i uchodźcy polscy z czasów II wojny światowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
(Niedziela) 20/09/2020
Bejrut
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Libanu. Spacer po bulwarze nadmorskim Raouche, z którego roztacza się widok na słynne Gołębie Skały. Przejazd na Polski Cmentarz Wojenny, największa polska nekropolie na terenie Libanu i Msza św. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, w którym zgromadzona jest bogata kolekcja skarbów architektury i sztuki – od czasów prehistorycznych po współczesność – odkrywanych na ziemiach obejmujących tereny dzisiejszego Libanu, m.in. legendarne wynalazki zamieszkujących niegdyś te tereny Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie, sarkofagi starożytnych Rzymian oraz mozaiki bizantyjskie. Spacer po odrestaurowanym Starym Mieście w Bejrucie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
(Poniedziałek) 21/09/2020
Beqaa Kafra, Las „Bożych Cedrów”, „Święta Dolina”, Bcharre
Śniadanie. Przejazd w Góry Libanu, na północ kraju, do miejscowości Beqaa Kafra – rodzinnej wsi św. Charbela.
W kościele przylegającym do rodzinnego domu świętego Msza św. Przejazd do miejscowości Bsherrie i spacer w rezerwacie „Bożych Cedrów” – najstarszym lesie cedrowym opisanym w Starym Testamencie. Zjazd do malowniczej Doliny Kadisha – „Świętej Doliny” i zwiedzanie Klasztoru św. Antoniego Wielkiego w Kozhaya. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
(Wtorek) 22/09/2020
Miejsca kultu świętych maronickich, sanktuarium św. Charbela, pustelnia pw. św. Piotra i Pawła, sanktuarium św. Rafki, klasztor św. Cypriana
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Annaya w Górach Libanu, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Charbela. Nawiedzenie grobu św. Charbela w klasztorze św. Maruna w Annaya oraz Pustelni pw. św. Piotra i Pawła, gdzie święty spędził ostatnie 23 lata swego życia i gdzie zmarł. Udział w Procesji Eucharystycznej, która 22 dnia każdego miesiąca wyrusza z pustelni do klasztoru w Annaya oraz udział we Mszy św. Przejazd do sanktuarium św. Rafki, położonego w górskiej miejscowości Jrabta – patronki ludzi cierpiących, szczególnie na choroby nowotworowe oraz Klasztoru św. Cypriana w górskiej miejscowości Kfifane, gdzie znajduje się grób św. Hardiniego – mistrza nowicjatu św. Charbela i gdzie spoczywa ciało bł. Stefana Nehmé. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
(Sroda) 23/09/2020
Sydon, Tyr, Maghdouche
Śniadanie. Przejazd na południe Libanu. Zwiedzanie miasta Sydon: Zamek Morza (XIII w.), French Khan (XVII w.), stary rynek (souk) i fabryka mydła (XV w.). Przejazd do starożytnego, biblijnego miasta Tyr – port rybacki, stare miasto (dzielnica chrześcijańska), nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt, hipodrom, termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Maghdouche, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej i Msza św. w grocie, w której Maryja oczekiwała na swego syna, który nauczał w pobliskim Sydonie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
(Czwartek) 24/09/2020
Dolina Bekaa, Baalbek, Ksara
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Zwiedzanie Baalbeku – jednego z największych cudów starożytnego świata (greckie Heliopolis – Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń: Jowisza, Bachusa i Wenus. To największy i najlepiej zachowany pomnik potęgi dawnego Cesarstwa Rzymskiego w świecie. Msza św. w maronickim kościele w Baalbeku. Przejazd do miasta Zahle w Dolinie Bekaa, w pobliżu którego znajduje się winiarnia Ksara – zwiedzanie piwnic i degustacja libańskich win. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
(Piatek) 25/09/2020
Byblos, Annaya
Śniadanie. Przejazd do miasta Byblos, jednego z najstarszych, stale zamieszkałych miast w świecie, miejsce powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniądza. W programie zwiedzania: mury obronne, zamek krzyżowców, kościół św. Jana Chrzciciela, stary port, zabytkowy souk (rynek). Przejazd do Sanktuarium św. Charbela w Annaya, Msza św. w kaplicy przylegającej do grobu świętego i duchowe pożegnanie ze św. Charbelem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 9
(Sobota) 26/09/2020
Bejrut, Warszawa
Ok. 01:00 w nocy wyjazd z hotelu na lotnisko w Bejrucie, odprawa biletowo – bagażowa; 03:50 odlot do Warszawy.
Dane lotu:
Bejrut,
Rafic Hariri International (BEY)
Liban
26/09/2020
03:50 – 06:30
LO 146
Warszawa,
Lotnisko Chopina (WAW)
Polska